Pamatų šiltinimas, rūsio sienų šiltinimas

 Pamatų šiltinimas

Kiekvienam namo savininkui visiškai natūralu sumontuoti šiltus langus, apšiltinti sienas ar stogą. Tai priduoda šilumą ir jaukumą namams. Deja apie namo pamatus dažnai pamirštama, ir be reikalo. Apšiltinti namo pamatai, arba rūsio sienos gali išsaugoti apie 20 proc. šiluminės energijos. Kad suprasti  koks pagrindinis namo šiltinimo principas, reikia įsivaizduoti kaip veikia termosas.Jis iš visų pusių apsuptas polistireniniu putplasčiu arba kitokia medžiaga. Kai apšiltintos namo sienos, apšiltintas stogas, sudėti geri langai viskas lyg ir viskas ko reikia šiltam namui, bet nešiltinti namo pamatai, visa šiltinimo technologija paverčia mažai efektyvia, nes dideli šilumos kiekiai, nutekės per namo pamatus. Kad būtų šiltas namas visos jo konstrukcijos turėtų būti apšiltintos, taip pat apšiltinti ir namo pamatai, ir tik tokiu būdu bus sutaupoma maksimalus kiekis šiluminės energijos.

  

  Šiltinant pamatus  pagal perimetrą galima žymiai sumažinti šilumos nuostolius. Apšiltinti pamatai apsaugo namo pamatus nuo neigiamos temperatūros ir drėgmės.Tai labai svarbu namų pamatams kurie yra drėgnuose gruntuose, todėl kad vanduo užšaldamas betono kapiliaruose ir įtrūkimuose, ardo pamatus.Namo pamatų šiltinimas sumažina temperatūros perkritimus pamatų konstrukcijoje, kas savaime prailgina namo pamatų tarnavimo laiką. Dažniausiai pamatų izoliacijai nuo drėgmės naudojamas korys, membrana.

   Apšiltinus namo pamatus, būtina, polistirolą apsaugoti membrana. Membranos iškilimai glaudžiami prie polistirolo paviršiaus, taip kad sudarytų sąlygas pasišalinti rasos taškui kuris atsiranda ant polistirolo paviršiaus. Pati geriausia medžiaga šiltinti pamatus yra polistireninis putplastis. Dar geresnė medžiaga namo pamatų šiltinimui yra ekstrūzinis polistirolas. Kadangi jis labiausiai atsparus drėgmės poveikiui, bei grunto slėgiui. Membrana kuria apsaugome apšiltintu namo pamatus nuo drėgmės, bei sudarome sąlygas pašalinti kondensatui nuo polistirolo paviršiaus, likusi virš žemės dalis gali tarnauti kaip apdaila, tik viršutinę jos dalį reikėtų pritvirtinti. Šiltinant namo pamatus svarbu kad pamatų izoliacinė medžiaga neišsikištų toliau negu namo sienų šiltinimo  medžiaga. Priešingu atvėju jei namo pamatų konstrukcija bus platesnė nei namo sienos, išlieka galimybė kad ant viršaus kaupsis lietaus vanduo, nesant kitokių galimybių darniai suderinti ši mazgą rekomenduojame, dalį virš pamato apskardinti.Pats efektyviausias namo pamatų šiltinimas, kai namo pamatai šiltinami iš išorės, kadangi tokiu būdu įmanoma apšiltinti visą namo pamatų paviršių. Jei visame sklype pastebimas padidintas kiekis drėgmės,namo pamatų šiltinimą ir hidroizoliaciją galima derinti su drenažu. Cokolis tai ta pastato dalis kuri yra žemiau grindų nulio iki grunto paviršiaus. Pagal Lietuvos statybos standartus rekomenduojama pastatų cokoli daryti ne mažesnį nei 30 cm. Ši vieta yra veikiama grunto drėgmės, lyjant lietui ant cokolio tyška lietaus vanduo, purvas, ši vieta dažniausiai pažeidžiama mechaniškai. Norint turėti šiltus namus, cokolį taip pat būtina izoliuoti termoizoliacija.Cokolio apdailos medžiagos turi būti atsparios vandens ir drėgmės poveikiui. Polistirolas dažniausiai tinkuojamas cementiniu pagrindu, arba tvirtinamos kietos apdailos plokštės,jei cokolis nėra didelis neblogai žiūrisi ir korys membrana.